Oyun Hileleri

Valheim Hile Kodları ve Kullanımı

Valheim, oyun dünyasına girişi ile birlikte birçok oyuncunun gönlünü fetheden oyun türlerinden birisidir. Hayatta kalma oyunu severlerin mutlaka denemesi gerektiğini düşündüğüm isimlerden birisidir. İlk çıktığından bu yana milyonlarca kişi tarafından indirilerek, popülerliğini her geçen gün arttırmaktadır. Iron Gate Studios tarafından geliştirilen bu oyunumuz, yapımcıların tahmin edemeyeceği şekilde harika bir indirilme sayısına ulaşmıştır.

Gerçekçi oyun yapılarını bir tarafa atın ve Valheim serisine mutlaka bir göz atmanızı tavsiye etmekteyim. Oyun dünyasından apayrı bir şekilde geliştirilerek gerçek yaşama göre uyarlanması, oyuncular için en büyük avantaj yönlerinden birisidir. Grafiksel anlamda da harika işlerin çıkarıldığını ve gerçekçi bir oyun temasının yer aldığını söyleyebilirim.

Şimdi dilerseniz oyun hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. Hemen ardından ise Valheim Hile Kodları paylaşımına geçerek, sizlerin isteklerini yerine getirmek istiyorum.

Yazı İçeriği

Valheim ile Hayatta Kalmak Çok Zor!

Valheim, yapı olarak biraz daha Viking temasına dayanan bir modele sahiptir. Hikaye anlatımı eşliğinde ağır ilerleyen bir oyun yapısı ile oyuncuları karşılamaktadır. Oyundaki temel amacımız hayatta kalmaya çalışarak yavaş yavaş kendimizi geliştirmektedir. Tabi bunun yanında bazı bölgelerde yer alan boss savaşlarına katılarak herkesi öldürmek ve kazançlar elde etmektir. Hikaye odaklı olarak ilerleyen Valheim serisinde, aksiyon dolu zamanlar sizleri beklemektedir.

Oyun içerisinde temel ihtiyaç odaklı malzemeler ve eşyalar bulunmaktadır. Bunun yanında topladığınız bazı malzemeler ile birlikte sopa, balta, çekiç gibi farklı malzemeleri üretebilmekteyiz. Oyunda her ne kadar ilerleme kat edebilirsek, tecrübelerimiz de artmış oluyor. Bu sayede daha gelişmiş ürünler üretebiliyor, hayatı çok daha farklı yaşamaya başlamış oluyoruz.

Farklı Yapılar Yapmaya Hazırlanın!

Valheim, hayatta kalma odaklı ve aksiyon kategorileri baz alınarak yapılan bir oyun türüdür. Bu sebepten dolayı oyunda hayatta kalmak için en iyi şekilde mücadele vermeniz gerekmektedir. Oyunda hayatta kalmak için ev tarzı barınak alanları oluşturmamız ve malzemelerimizi buraya koyabilmemiz, önemli konulardan birisidir. Genel olarak dünya üzerinde bir yaşam alanı oluşturmak ve burayı en iyi şekilde geliştirmek, temel amaçlar arasında yer almaktadır.

Ağaçları kesmek, yerlerden taşlar toplayarak malzemeler üretmek, devrilen ağaçların üstünüze düşmemesi için kaçmanız gibi onlarca farklı fiziksel özellikler yer almaktadır. Bu sebepten dolayı çoğu oyunda bu şekilde özelliklerin yer almaması, oyuncuları oyuna biraz daha fazla bağlamaktadır. Bazı oyuncuların ”saatlerce odun kesmek hiç bu kadar zevkli olmamıştı” demesinden, fizik olayının gerçekçiliğini daha iyi anlayabilirsiniz.

Valheim Hile Kodları ve Kullanımı

Valheim Hile Kodları Nasıl Kullanılır?

Hile kodlarına geçiş yapmadan önce, oyun içerisinde nasıl aktif edebileceğinizi göstermek istedim. Genel olarak bir çok kaynak hile kodlarını paylaşmış fakat kullanım alanını boş geçmişler. Sizler için kısa ve basit adımlar eşliğinde bu konuyu ele almak istiyorum.

 • İlk olarak Steam programını açıyoruz.
 • Açılan ekrandan Kütüphane bölümüne giriyoruz.
 • Buradan Valheim > sağ tuş > özellikler yolunu izliyoruz.
 • Şimdi ise genel > başlatma seçenekleri bölümüne giriyoruz.
 • Açılan pencereye ”-console” yazıyoruz ve kaydediyoruz.
 • Oyunu açıyoruz ve F5 tuşu ile birlikte console bölümünü açıyoruz.
 • Hileleri ”devcommands” kodu ile birlikte aktif hale getiriyoruz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık sizlerde oyun içerisinde hile kodlarınızı girerek oynamaya devam edebilirsiniz. Son derece basit ve kolay adımlar eşliğinde hile aktifleştirme işlemini uygulayabilirsiniz.

Valheim Hile Kodları

Gelelim en çok merak edilen ve oyuncuların araştırma yaptıkları konumuza. Bazı oyuncular, oyun oynarken çoğu zaman hızlı ilerlemek istemektedirler. Bu sebepten dolayı oyunlarda hızlı ilerlemek içinde haliyle hile kodları yer almaktadır. Eğer sizlerde bu tip karakterlerden birisiyseniz, Valheim hile kodları tam olarak size göre diyebilirim. Sizler için en güncel ve çalışan hile kodlarını bularak liste halinde paylaşmaktım. Lafı daha fazla uzatmadan hile kodlarımıza geçiş sağlayabiliriz.

Valheim Oyun Kodları

exploremap > Tüm haritayı keşfetmenizi sağlar.
freefly > Serbest uçuş ile birlikte fotoğraf modunu açar.
ffsmooth > Serbest uçuş animasyonu sağlar.
tod -1 > Günün saatini varsayılan olarak ayarlar.
resetmap > Harita keşfini sıfırlar.
location > Yumurtlama konumu açılır.
skiptime [saniye] > Zamanı ileri sararak gün numarasını ve saatini değiştirmenizi sağlamaktadır.
sleep > Bir gün ileriye sarmaktadır.
killal > Yakınınızda yer alan tüm düşmanları öldürür.
event [isim] > İsmini yazdığınız olayları başlatır.
tame > Yakınlarınızda yer alan tüm evcilleştirilebilir hayvanları evcilleştirmektedir.
removedrops > Alan içerisinde tüm eşyaların düşmeleri kaldırılır.
resetwind > Rüzgar açısı ile yoğunluk derecesini sıfırlar.
env [env] > Hata ayıklama ortamını ayarlamaktadır.
resetkeys [isim] > Belirtilmiş olan anahtarı sıfırlamaktadır.
listkeys > Tüm genel anahtarları listeler.
resetenv > Hata ayıklama modunu sıfırlar.
debugmode > Yaratıcı modunu aktif eder.
dpsdebug > Saniye başına hasar hata ayıklama kaplamasını açar veya kapatır.

Valheim Karakter Kodları

reset character > Karakterinizin tüm verilerini sıfırlar.
raise skill [skill] [amount] > İstediğiniz becerilerin seviyesini yükseltir.
reset skill [skill] > Belirlenen bir beceriyi sıfırlar.
hair > Tüyleri kalıcı olarak yok eder.
beard > Sakalınızı kalıcı olarak yok eder.
god > Tanrı modunu aktif eder ve hasarlara karşı yenilmez olursunuz.
ghost > Ghost’u aktif eder ve düşmanlarınıza karşı görünmez olursunuz.
puke > Açlığınızı ve sağlığınızı sıfırlar.
pos > Geçerli konumunuzu yazdırır.
heal > Karakterinizi tamamen iyileştirir.
model [0/1] > Karakterinizin eriş ve dişil bedenler arasında geçiş yapmalarını sağlar.

Diğer Kodlar

Oyunda bazı basit ve farklı hile seçenekleri yer almaktadır. Bu kodları ayrı bir alanda kafanızın karışmaması için belirtmek ve sizlerin de bilgilenmesini istiyorum.

 • Uçmak için Z tuşuna basın.
 • Tezgah olmadan bir öğeyi onarmak isterseniz B tuşuna basın.
 • Bölgede yer alan tüm düşmanları öldürmek için K tuşuna basın.
 • Öğeleri yumurtlatmaya başlatmak için, spawn [item] [miktar] [seviye] kodlarını kullanmanız yeterli olacaktır.

Burada yer alan kodları kullanarak sizlerde oyun içerisinde kolaylıkla hileleri aktif etmiş olabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle birlikte Valheim Hile Kodları ve Kullanımı başlığı altında genel bir bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazmayı unutmayın.

OyunPass olarak siz değerli ziyaretçilerimize en uygun fiyatlar üzerinden oyun satışlarını gerçekleştirmekteyiz. Bu tarz hayatta kalma oyunları için mutlaka Steam hesap satın al kategorimize göz atmanızı tavsiye etmekteyim. Bu sayede en uygun ve ucuz fiyatlar üzerinden, orijinal oyunlara sahip olabilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu