İnceleme

Valorant Hesap Nasıl Açılır?

Riot Games, Leauge of Legends oyunu ile birlikte yıllardır oyun piyasasını kasıp kavuran firmalardan birisidir. 2020 yılının Haziran ayında Valorant oyununu çıkarması ile birlikte, ikinci bir dalgayı oluşturmuş durumdadır. Multiplayer olarak oynanan FPS tarzındaki bu oyun, her geçen gün daha büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmaktadır. Birçok kişinin internet üzerinde Valorant nedir? gibi sorular sorduğunu görmekteyiz. Bunun üzerine bilgilendirici olması adına böyle bir makale hazırlamak istedim. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. 

Valorant ile alakalı merak edilen bazı soruları, aşağıda yer alan konu başlıklarında cevaplamaktayım. Umarım istediğiniz ve aklınızda yer alan soruları cevaplayabilmişimdir. Dilerseniz lafı da daha fazla uzatmadan konu başlıklarımıza geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin beklediğine de kısaca göz atmış olabiliriz. 

 

Yazı İçeriği

Valorant Nedir?

Öncelikle Valorant nedir sorumuza başlarken, nasıl bir oyun yapısına sahip olduğuna göz atalım. Oyun beşer kişilik takımların oluştuğu ve toplamda iki takımın bir araya gelerek harita üzerinde mücadele vermesi ile devam etmektedir. Günümüzde hepimizin bildiği Counter Strike, Overwatch gibi oyunlar ile benzerlik gösterdiğini söyleyebilirim. Takımların karşı karşıya gelmiş olduğu Valorant oyununda, her iki tarafta en iyi savunmasını kullanarak rakiplerinizi elindeki silahlar ile öldürmeye çalışmaktadır. İki takımda toplamda 25 turluk setler üzerinden oyuna başlamaktadır. Toplamda 13 tur kazanan takım, zafere ulaşıyor ve gerekli ödüller kazanan takıma verilmektedir.

Silah, zırh, yetenek gibi birçok farklı özelliğin yer aldığı bu oyunda, saldırı yapacak olan takım Spike adı verilen cihazı belirlenen hedef noktaya yerleştirmesi gerekmektedir. Rakip tarafda Spike adlı cihazın kurulmasını engellemeye çalışmaktadır. Maç formatı genel olarak Counter Strike izinden gidilen bir yola benzerlik gösteriyor diyebilirim. 

 

Valorant Karakterleri
Valorant Karakterleri

 

Oyun İçerisinde farklı oyun karakterleri ve farklı özelliklerin de yer aldığını söyleyebilirim. Kısaca Valorant oyun karakterleri isimlerine de bir göz atalım;

 • Breach
 • Brimstone
 • Cypher
 • Jett
 • Omen
 • Phoenix
 • Raze
 • Sage
 • Sova
 • Viper

Burada yer alan tüm isimler Valorant oyununda yer alan karakterlerin isimleridir. Her karakterin farklı bir özellik ve yeteneğe sahip olması, oyunun daha gerçekçi bir yapısının olduğunu da bizlere göstermektedir. Birçok farklı alan ile ilgili özelliklerin yer aldığını oyun içerisinde ki karakterler ile birlikte görebiliriz.

 

Valorant Hesap Nasıl Açılır? 

İnternet üzerinde birçok kişinin Valorant hesap nasıl açılır gibi sorular sorduğunu görmekteyim. Bunun üzerine sizler için kısa bir eğitim şeklinde rehber hazırlamak istedim. Dilerseniz kısaca adımlarımıza geçiş yapabilir ve bizleri ne tür bilgilerin beklediğine göz atabiliriz. 

 • İlk olarak buradaki linke tıklayın.
 • Açılan ekranda “Ücretsiz Oyna butonuna tıklayın.
 • Şimdi ise “Hesap Oluştur yazısına basıyoruz.
 • Karşımıza gelen ekrana “E-Posta adresinizi yazın ve “İleri butonuna basın.
 • Şimdi ise “Doğum tarihi sorusunu doldurun.
 • Sonrasında “Kullanıcı adı bilgimizi yazıyoruz.
 • Son adım olarak ise “Şifre” bilginizi yazın.

 

Bu adımları eksiksiz olarak tamamladığınızda, Valorant hesap açma işlemleriniz uygulanmış olacaktır. Bu sayede sizlerde direkt olarak oyunu indirip harika bir FPS oyununa dahil olabilirsiniz. Ayrıca Valorant isim değiştirme işlemi yapmak için Valorant isim değiştirme makalemizi okuyabilirsiniz. 

Oyun genel olarak akıcı ve aksiyon tarzında ilerlediği için oyuncuları oyunda tutan bir yapıya sahiptir. Genel olarak oyuncular bu durumdan son derece memnunlardır.  Hatta oyun ile kendilerini bağlamaktadırlar. Özellikle de grafik alanında son derece iyi işler çıkardığını görmekteyiz. Çarpıcı grafikler ve renkli bir oyun yapısı ile birlikte sizleri güzel bir oyun deneyimi beklemektedir. 

 

Bu yazımızda sizlerle birlikte Valorant hesap ve Valorant hesap açma ile alakalı bilgileri paylaşmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu