İnceleme

Dünyanın En İyi Macera Oyunları PC 2022

Yazı İçeriği

En İyi Macera Oyunları

Macera oyunları genel olarak birçok oyuncunun ilgi odaklarından bir tanesidir. OyunPass olarak sizlere birçok kategoride birbirinden güzel oyunları sunmaktayız. Tek amacımız herkesin oyun sahibi olabilmesi ve bunun için de oyunları uygun fiyatlar ile sizlerle buluşturmaktayız.

İnternette özellikle oyun forumlarına baktığımda son zamanlarda dünyanın en iyi macera oyunları PC 2022 gibi başlıklara denk gelmekteyim. Bu yüzden de sizler için bir liste hazırlamak istedim. Oyun, global kavramda yayıldığında gerçekten de harika bir geniş yelpazeye sahip olduğunu görmekteyiz. Bu yüzden de kategori ve oyun olarak çok fazla çeşit yer almaktadır.

Oluşturduğum en iyi macera oyunları PC listesinde güncel ve yeni olan serileri eklemeye çalıştım. Umarım hazırlamış olduğum listeyi beğenir ve ilgi çeken yapımlara göz atma fırsatı bulabilirsiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan listemize geçiş sağlayabiliriz.

 

Far Cry 6

Macera olurda Far Cry 6 olmaz mı dediğinizi duyar gibiyim. En iyi macera oyunları listemize Far Cry 6 serisini eklemek istedim. 2021 yılının son dönemlerinde çıkarılan bu oyunda harika bir hikaye sizlere eşlik etmektedir. Oyunun mekan ve konum alanları bahsedilenlere göre Küba şehri ile neredeyse aynı bir şekilde geliştirilmiştir. Mekanların ve haritanın yanında hikaye kısmında da benzerliklerin olduğunu söyleyebilirim. Oyun bir kötü karakterimiz yer alıyor ve ismi Anton Castillo olmaktadır. Oyunda hikaye tabanlı olarak görevler yer alıyor. Bizlere düşen ise görevleri en başarılı bir şekilde yerine getirmek ve hikayenin sonuna ulaşabilmektir.

 

Cyberpunk 2077

Sizlere gelecekten geliyorum desem inanır mısınız? İşte Cyberpunk 2077 ile birlikte geleceğe hızlıca bakış atabilirsiniz. Cyberpunk 2077, son dönemlerde oyun piyasasını sallayan ve oyuncuların beğenisini kazanan serilerden bir tanesidir. Oyun başlıkta da yazan gibi 2077 yılında geçmektedir. Night City üzerinde geçen bu oyunda karakterimizin adı V’dir. Kendisini kontrol ederek sürükleyici bir hikaye ve maceraya atılmaktayız.

 

cyberpunk 2077 oyunu oyunpass
cyberpunk 2077

 

The Medium

Psikolojik korku oyunlarını seven kişilerin vazgeçilmez serilerinden birisi de The Medium serisidir. Korku alanının dışında macera oyunları kategorileri içerisinde de yer almaktadır. Oyunda bir medyum var ve sizler oyunda bu karakteri canlandırmaktasınız. The Medium içerisinde yer alan medyum karakterimiz biraz farklı bir şekilde olmaktadır. Çünkü bu karakter hem ölülerin hem de yaşayan kişilerin dünyasında hareket edebilmektedir. Oyun başlangıç alanında yapı olarak biraz karmaşık gelebilir. Fakat oynamaya devam ettikçe karmaşık yapıyı biraz daha atlatıyor ve hikayeye kapılarak oyunu bitirmeye çalışıyorsunuz.

 

God of War

Bir neslin efsane serilerinden biriside God of War oyunudur. Mitolojik bir zaman çağında geçen bu oyun özellikle playstation oyun konsollarının favori serilerindendir. İlk oyun konsollarına çıkarılan bu oyun, 14 Oca 2022 tarihinde pc macera oyunları olarak oyuncular ile buluşmuş durumdadır. Olimpos tanrılarından intikam alan Kratos karakteri, İskandinav şehrinde normal bir hayat sürdürmektedir. Karakterin yapması gereken en önemli olay oğluna bildiği her şeyi anlatmasıdır. Çünkü yaşanılan hayat ve gerekçeler bunu gerektirmektedir. Sizlerde bu oyuna sahip olmak isterseniz, oyunpass.com sitemizden kolaylıkla satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Assassin’s Creed Valhalla

En iyi macera oyunları 2022 listeme Assassin’s Creed Valhalla eklemesem olmazdı. Bu oyunun geliştirilme amacı tamamen oyunculara harika bir macera deneyimi yaşatmaktır. Hikayeler ve maceranın bol olduğu bir seri olan Assassin’s Creed Valhalla oyununda, Antik Mısır zamanlarına geri dönüyorsunuz. Oyunda ana karakterimiz Bayek ismindedir. Oyun hikaye odaklı olmakla birlikte farklı yan görevleri de içermektedir. Amacınız kontrolünü sağladığınız karakter ile birlikte size verilen görevleri yerine getirmektir.

 

 

Batman: The Telltale Series

Çizgi film karakterlerine karşı olarak hep bir ilgimiz olmuştur. Batman ise bu ilgi dahilinde en iyi oyun serilerinden birisine sahiptir. Batman: The Telltale Series oyunu ile macera dolu bir oyun sizleri beklemektedir. Oyunda harika bir hikaye anlatım tarzı ve popüler çizgi film roman karakterlinin yer aldığını görmekteyiz. Oyun içerisinde tanıdığımız ve sevdiğimiz karakterleri gördüğümüzde oyuna karşı ilgimiz bir hayli artmaktadır. Oyun Bruce Wayne kişisinin maskeli bir kişiliği olan Batman karakteri ile ilerlemektedir. Hikaye ve maceranın birleşimi ile harika bir oyun deneyimi sizleri beklemektedir.

 

The Wolf Among Us

Oyun dünyasında ismini sıklıkla duyduğumuz serilerden birisi de The Wolf Among Us oyunudur. Bill Willingham isimli kişinin Fables çizgi roman serisinin bir oyunudur. Harika hikaye yapısı ve oyun grafikleri ile bizleri karşılayan bu seride bulmaca çözme ve refleks testi gibi birçok farklı unsur sizleri beklemektedir. Oyunun görsel olarak güzel bir kalitesi bulunuyor ve ayrıca hikaye tarafında ise oyuncuları sürükleyici bir yapıya sahip olduğunu söyleyebilirim.

 

Bugsnax

Macera oyunları 2022 kategorisine eklemek istediğim bir diğer oyun ise Bugsnax isimli bir seridir. Diğer oyun serilerine göre biraz daha farklı bir yapıya sahip olduğunu görmekteyiz. Özellikle akılda kalıcı tema şarkısının olması ve basit bir konu ile bizleri karşılaması oyunu farklı bir kavrama taşımaktadır. Macera ve eğlence kategorilerinin birleşimi bir yapım olan Bugsnax oyununda farklı bir karakteri ele almaktayız. Bir karakterimiz var ve bu karakterin çok farklı özellikleri bulunmaktadır. Normal bir insan acıktığında nasıl hamburger yiyorsa, oyundaki karakterimiz de farklı meyve ve dürüm tarzı şeyleri yemektedir. Fakat ilginç olan kısım şu ki; oyundaki yiyecekler aslında birer canavardır. Pokemon tarzı bir deneyim yaşatılan bu oyunda evcil canavarlarla da bağdaştırma yapabilmekteyiz.

 

Bu yazımızda sizler için en iyi macera oyunları ve en iyi macera oyunları pc 2022 başlıkları adı altında paylaşım yapmak istedim. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

Aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle hızlıca paylaşımda bulunabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

OyunPass’in Seçtiği 2022’nin En İyi Oyunları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu